VOZIDLEM DO ZAHRANIČÍ

Společně s Autoklubem ČR jsme pro vás připravili nové stránky plné užitečných rad a pokynů pro cestování nejen na letní dovolenou.

VOZIDLEM DO ZAHRANIČÍ

Platforma VIZE 0 a Autoklub ČR připravily pro české motoristy, kteří se letos vydají na dovolenou do zahraničí, specializované webové stránky s přehledem informací, jak cestovat bezpečně a v pohodě.

Na stránkách naleznete široké spektrum informací – např. zásady pro bezpečnou jízdu do vzdálené zahraniční destinace, klíčová pravidla pro bezproblémovou jízdu po evropských dálnicích, informace ohledně používání kamer v automobilech a také detektorů radarů. A samozřejmě i komplexní souhrn pravidel silničního provozu ve vybraných evropských zemích. Webové stránky budou v provozu celoročně, jejich obsah bude průběžně doplňován a aktualizován. Chybět nebudou ani informace o bezpečné jízdě v exotických státech.

Nově vytvořené webové stránky obsahují široké spektrum potřebných informací. „Motoristé zde najdou rady, jak připravit automobil na náročnou zahraniční dovolenou, jaké doklady
si musí vzít s sebou i jak bezpečně, a přitom pohodově cestovat do vzdálené zahraniční destinace. Nacházejí se zde i hlavní pravidla silničního provozu v jednotlivých turisticky atraktivních státech, přehled cen pohonných hmot a také termíny, kdy začínají a končí školní prázdniny, případně státní svátky ve státech EU28,“
říká Roman Budský z Platformy VIZE 0.

Na Autoklub ČR se celoročně obrací řada řidičů, kteří se dotazují na nejrůznější možná úskalí, která je mohou potkat na cestě za hranice. „Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s Platformou VIZE 0 vytvořit specializované webové stránky, kde motoristé najdou
vše potřebné. Tyto stránky budou k dispozici celoročně, poslouží nejen při letních,
ale i zimních zahraničních cestách,“
uvádí Libor Budina z Autoklubu ČR a zároveň tajemník Platformy VIZE 0.

Na stránkách naleznete také informace, jejichž znalost může pomoci předejít dopravnímu přestupku, případně i nehodě. „Těší nás, že projekt webových stránek „Vozidlem do zahraničí“ poskytující důležité informace před jízdou mimo naši republiku je jedním z prvních společných projektů partnerů Platformy VIZE 0, který má potenciál přispět ke zvýšení povědomí o pravidlech silničního provozu v jiných zemích a napomoci tak snížit počet dopravních nehod či přestupků našich spoluobčanů při cestách do zahraničí,“ doplňuje Martin Laur, ředitel Platformy VIZE 0.

Podrobnější konkrétní informace lze nalézt od 3. června 2019 na webových stránkách Platformy VIZE 0 (https://www.platformavize0.cz/cz/temata/vozidlem-do-zahranici) i Autoklubu České republiky (www.autoklub.cz).


Bližší informace podají:

Roman Budský

předseda expertní rady Platformy VIZE 0

tel.: 776 195 576

e-mail: budsky.roman@volny.cz

 

Libor Budina

tajemník Platformy VIZE 0

tel.: 727 901 494

e-mail: budina@autoklub.cz