EN
Média a tiskové zprávy| MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice

MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice

V pořadí již čtvrtý ročník projektu MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice přinesl opět zajímavé myšlenky, nápady a úspěšné práce. Všechny mají společné: přispět ke zlepšení stavu nehodovosti a zkvalitnění dopravy na českých silnicích. Kvalitní práce, profesionální prezentace studentů a přítomnost odborné komise - všechny tyto aspekty přispěly k výbornému závěru celého ročníku 2021/2022.

V pořadí již čtvrtý ročník projektu MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice přinesl opět zajímavé myšlenky, nápady a úspěšné práce. Všechny mají společné: přispět ke zlepšení stavu nehodovosti a zkvalitnění dopravy na českých silnicích. Do finále se dostalo šest nejlépe ohodnocených projektů, na kterých pracovali studenti ze středních a vysokých škol téměř po celý školní nebo akademický rok.

Zabojovat o co nejlepší umístění v soutěži museli ještě při prezentaci svých vizí ve středu 29. června 2022 v prostorech Pojišťovny Kooperativa v Praze, kde odborná porota vybrala vítěze letošního ročníku. Tím se stal student z Vysoké školy ekonomie a managementu s projektem Implementace absorpčních terminálů v ČR. Autoři všech finálových projektů získají finanční odměnu a příležitost nahlédnout do praxe v oboru díky placených studentských stáží.

„Letošní soutěžící nás přesvědčili, že si zaslouží podílet se na rozsáhlejších projektech, a proto budou mít šanci pracovat se špičkami v oboru a vnést svůj pohled už do rozjetých projektů, například Start Driving, Na kole jen s přilbou, Asistenční systémy nebo do projektu firmy Gornex,“ uzavírá Milan Medek, ředitel Nadace Kooperativy.

Fotogalerie

Více informací poskytne dopravní expert:

Bc. Roman Budský, BA (Hons), MBA
roman.budsky@vize0.cz

Doporučené články

STUDENTI DÍKY PROJEKTU MOJE VIZE NULA OPĚT MĚNÍ K LEPŠÍMU BEZPEČNOST NA SILNICÍCH
Zobrazit více
Projekt START DRIVING pokračuje vzděláváním začínajících mladých řidičů i v roce 2023 - tisková konference s ministrem dopravy ze dne 7. 3. 2023
Zobrazit více
V sedmnácti za volant, řidičáky na zkoušku i přísnější sankce - změny v silničním zákoně
Zobrazit více
Silnice EU i ČR jsou pro mladé stále nebezpečné
Zobrazit více

Platforma VIZE 0, z.ú.
Pobřežní 665/21, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 075 34 663
Ústav, neplátce DPH